Priežiūra

Maudynės.  Yra klaidinga nuomonė, jog beplaukės katės nereikia maudyti. Nesant kailio, plaukai nesugeria iš odos išsiskiriančių riebalų. Taigi sfinkso oda prakaituoja kaip ir žmogaus, todėl gyvūno nemaudant oda susiriebaluos ir katė ims dvokti. Sfinksai, priešingai nei kitos katės, vandens nebijo, jie noriai maudosi, todėl maudynės problemų sukelti neturėtų. Sfinksą reikia prausti tiktai ypač švelniu šampūnu. Maudant sfinksą visuomet būtina atkreipti dėmesį į tai, kad gyvūnas neperšaltų. Na, o jei vanduo pateko į katės ausis, nusausinti vatos tamponais. Maudyti rekomenduojama apie du kartus per mėnesį. Sfinkso oda yra labai elastinga, todėl jos nereikia tepti aliejais ar kremais, nes gali užsikimšti poros.

Akys – sfinksai, kitaip nei kitos katės, neturi blakstienų, tad joms į akis lengvai gali patekti dulkių ar kitų nešvarumų. Būtent todėl sfinkso akyse yra gausu ašarų, kurios nešvarumus pašalina akies kampučiuose. Tad akies kampučius laikas nuo laiko reikia pavalyti.

Ausys – sfinkso ausies viduje kaupiasi geltonos spalvos siera, kuri ilgainiui gali pajuoduoti. Tai yra normalu, todėl veterinarų pagalbos neprireiks. Susikaupusią sierą ausyse pavalyti vatos tamponu.

Kadangi sfinksai beplaukiai, jie turi intensyviau palaikyti reikiamą kūno temperatūrą nei kitos katės. Beplaukių kačių medžiagų apykaita yra didesnė, todėl, palyginti su kitomis katėmis sfinksai ėda kiek daugiau. Tačiau katės peršerti negalima, nes antsvoris gali turėti neigiamų pasekmių. Sfinksų veislės katės nėra išrankios maistui, todėl joms galima duoti įvairų ėdalą.

Katės labai mėgsta šilumą, todėl jas būtina laikyti šiltoje patalpoje. Lauke jos neauginamos.

Kaip karpyti katės nagus?

  • Pratinkite savo katę prie nagų karpymo nuo mažų dienų.
  • Po karpymo nagus galima sušvelninti padildžius.
  • Tikrinkite katės nagus kartą per savaitę. Jei matosi besiilsinčios katės nagai – paprastai jie būna visiškai įtraukti – reiškia, juos reikia karpyti.
  • Suaugusioms katėms naudokite specialias nagų karpymo žnyples, kurios turi būti aštrios ir gerai prižiūrimos.
  • Katės letenėlę suspauskite pirštais taip, kad išlystų nagai. Tada nukirpkite tik permatomą nago galiuko dalį.
  • Jei esate nepatyrę, galite įkirpti į gyvuonį – jautrų nago audinį greta jo pagrindo ir sukelti katei skausmą. Taigi jei nežinote, kaip teisingai kirpti nagus, paklauskite veterinaro ar katės priežiūros specialisto.
  • Turėkite sidabro nitrato ir pagaliukų su vata, jei kartais įkirptumėte nago gyvuonį. Jei jau taip atsitiko ir ėmė bėgti kraujas – nepanikuokite: ramiai uždėkite šiek tiek sidabro nitrato ir prispauskite vata.
  • Sidabro nitratas gali šiek tiek graužti, tad jums gali prireikti pagalbos laikant katę.
  • Jei kraujavimas nesiliauja, pasikonsultuokite su veterinaru.
  • Kai tikrinate katės nagus, patikrinkite ir padukus: ar nėra įpjovimų ir svetimkūnių. Taip pat patikrinkite ir tarpupirščius. Jei rasite ką nors neįprasta, kas gali kelti skausmą, susisiekite su veterinaru.

12

Translate »