Apie veislę

Sfinkso bruožai:

  • Beplaukis, liečiant – šiltas ir švelnus, lyg aksomas;
  • Galimi labai trumpi plaukeliai ant nosies, ausų ir uodegos;
  • Didelės atlėpusios ausys;
  • Citrinos formos akys, einančios kampu link ausų;
  • Pailga galva;
  • Palyginus su kitomis rūšimis, sfinksai turi ilgesnes letenas ir uodegą.

6

Sfinksas nėra “tik” katė.  Tai nuostabus sutvėrimas, turintis originalią išvaizdą, ypač aukštą intelektą, puikiai sutariantis tiek su vaikais, tiek su suaugusiais, sugyvenantis su kitais gyvūnais.

Mes pripratę matyti kates mažomis užlenktomis ausytėmis ir puikiai išpuoselėtu ilgo plauko ar garbanotu kailiuku. O kas galėjo pagalvoti apie pliką katę?! “Tai nenatūralu” – daugelis būtų atsakę.

Tačiau iš tiesų Sfinksas yra natūralios mutacijos reiškinys, kuris ne toks jau ir retas kačių pasaulyje. Katės, dabar žinomos kaip sfinksai, pradėtos veisti 1970 m., kryžminant beplaukes ir Rex kates.

Vietoje plaukuoto kailio, sfinksas turi į zomšą panašią aksominę odą, kuri šildo ir tampa ypatingai švelni glostant. Tiesog neįmanoma atsispirti pagundai apkabinti šį minkštą aksominį padarėlį. Sfinksas yra vidutinio dydžio katė raukšlėtu snukučiu ir kūnu ir didelėmis lyg palydovinė lėkštė ausimis. Katinai sveria iki 5.4 kg, patelės – mažiau. Galimos įvairios spalvų variacijos nuo švelnių pastelinių spalvų, vienspalvių iki taškuotų, rainų, margų ar vėžlinių variantų.

Sfinksas naudoja savo pirštelius kaip žmogus pirštus -pagauto vabaliuko ištyrinėjimui, rasto po lova karoliuko apžiūrėjimui iš visų pusių.. Raukšlėta galva ir kūnas, didelės ausys ir citrinos formos akys sudaro mielo ateiviuko įspūdį 🙂

Nesirinkite Sfinkso vien dėl jo ateiviškos išvaizdos. Jūs gausite daug daugiau: nuostabų, linskmą charakterį, prieraišumą ir paklusnumą. Sfinksui be galo patinka būti su ar “ant” savo šeimininkų.. Gal tiesiog dėl ypatingos meilės šilumai. Jis mielai pasėdės jums ant peties, kaip papūgėlė, kol jūs ruošite sumuštinius ar tiesiog tvarkysitės namuose.

???????????????????????????????

Sfinksas mielai miegos kartu su jumis, o jei neleisite – tyliai įsliūkins naktį ir jums net nejaučiant palys po antklode, dieną jis susiras saulėtą kampelį ir su malonumu mėgausis saulės voniomis. Išmetęs kojas, jis mielai išsidrėbs ant sofkutės ir kaifuos maloniu poilsiu.

11

Sfinksas yra cirko artistas, kuris padarys viską dėl dėmesio jam, tad būkite pasirengę suteikti aplodismentų už dideles pastangas.

Galite išgirsti, kad Sfinksai yra hipoalerginiai, nes neturi kailio, tačiau tai nėra visiška tiesa. Alergiją sukelia ne kailio tipas, bet pleiskanos, negyvos odos ląstelės, kurias turi visos katės. Nėra jokių mokslinių įrodymų, kad kuri nors veislė yra daugiau ar mažiau alerginė. Kai kurie alergiški žmonės tiesiog reaguoja švelniau ar nereaguoja į beplaukes kates. Tačiau nei vienas veisėjas Jums negalės garantuoti, kad jo katės yra hipoalerginės.

Sfinksas puikiai tiks bet kuriems namams, kuriuose šeimininkai jį mylės, lepins dėmesiu ir šiluma. Sfinksai auginami namuose. Nors jie nėra pripratę gyventi lauko sąlygomis, katės be galo mėgsta išeiti į lauką su šeimininku, pakvėpuoti grynu oru ar pagaudyti lauke skraidančias museles.

??????????????????????????????????????????????????????????????

Apibendrintai pasakysime taip – kartą įsigiję sfinksą, daugiau jo nekeisite į jokią kitą katę! 🙂

 

Su meile,

“Aksoma”

 

 

Translate »